FIRMY IOT

Kto tworzy IoT? Jakie firmy zajmują się Internetem Rzeczy? Kim są polskie firmy IoT? Czy w ogóle dysponujemy takimi? Okazuje się, że nie tylko posiadamy takie marki lecz są to cenieni i znaczący gracze na arenie międzynarodowej!
Stąd uważam, że nie można przedzierać się po świecie IoT nie wiedząc jakie lokalne firmy oferują swoje rozwiązania. Przyjdzie bowiem kiedyś taka chwila, że będziesz chciał zamówić te smart cuda lecz nie będziesz wiedział do kogo zadzwonić.
Nie ma problemu! Wychodzę Ci naprzeciw oferując poniższy spis zawierający informacje dotyczące firm, które obracają się w tej szalonej, smart branży.
Chcesz zaproponować coś do tego lub innych działów? Daj znać na kontakt@smartrzeczy.pl

A

AEOROHIVE LOGO
AEROHIVE powstała w 2006 w USA jako producent WiFi by obecnie oferować szeroki zakres usług z obszaru środowiska sieciowego. Posiadają klientów w sektorze publicznym oraz prywatnym – przedsiębiorstwa, edukacja, handel, finanse, medycyna.

www.aerohive.com

Atende big
ATENDE to Polska firma powstaław 2013 roku, Specjalizuje się w teleintegracji dla rynków telekomunikacyjnych, energetyki, mediów oraz sektora finansowego i administracji publicznej.

www.atende.pl

ANTMICRO to poznańska firma R&D, która specjalizuje się w niskopoziomowych rozwiązaniach obszaru robotyki, przemysłu 4.0 czy bezpieczeństwa – zarówno w ramach software jak i hardware.

www.antmicro.com

APPTIMIA to Polska firma ze Szczecina, która dostarcza rozwiązania z obszaru usług R&D dla agrokultury, IoT, Telecomu, UAV i przemysłu.

www.apptimia.com

E

ESTIMOTE to krakowska firma produkująca najbardziej rozpoznawalne beacony na świecie. Ich produkty znaleźć można w sklepach, muzeach, szpitalach, ośrodkach publicznych, firmach i wielu innych obiektach.

www.estimote.com

Elmodis_logo
ELMODIS to krakowska firma powstała w 2015 roku, która specjalizuje się w rozwiązaniach Przemysłu 4.0. dostarczając rozwiązanie służące do kompletnego monitoringu oraz diagnostyki maszyn przemysłowych.

www.elmodis.com

F

FIBARO to poznańska firma zajmująca się produkcją i sprzedażą smart rozwiązań domowych. Posiadają w ofercie m.in. sensory, aktuatory i inne urządzenia zdalne umożliwiające kontrolę i zarządzanie domowymi peryferiami.

www.fibaro.com/us

K

KONTAKT.IO to Polska firma z Krakowa, która specjalizuje się w produkcji beaconów. Są jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm produkujących urządzenia BLE.

www.kontakt.io

sas_burned

 
Jeżeli chcesz być na bieżąco z innymi materiałami, które tworzę w ramach IoT – zostaw swój email. Z chęcią się odezwę, zapytam co sądzisz o portalu lub po prostu poinformuję Cię o tym co warto śledzić w ramach branży.
 

L

LCLOUD to Polska firma z Warszawy działająca na rynku cloud, która oferuje usługi z obszaru migracji, przechowywania i przetwarzania danych przy uzyciu takich technologii jak AWS czy Docker.

www.lcloud.pl

P

PREDICA to Polska firma z Warszawy, która pomaga zintegrować i zoptymalizować rozwiązania m.in. IoT.

www.predica.pl

S

SILVAIR to Polska firma z Krakowa, która króluje na scenie dostawcy bezprzewodowych smart rozwiązań branży oświetleń w oparciu o technologię mesh.

www.silvair.com

SIGNOCOM to Polska firma z Łodzi zajmująca się wdrażaniem i implementacją rozwiązań IoT z obszaru infrastruktury, sensorów, aktuatorów. Prowadzą również szeroko zakrojony consulting  i doradztwo w aspekcie projektów i zarządzania IoT.

www.signocom.com

T

THAUMATEC to Polska firma z Wrocławia, która jest development housem w obszarze rozwiązań embedded. Łącza sferę biznesową oraz technologiczną na styku m.in. takich rozwiązań jak LoRa, LWM2M, Yocto.

www.thaumatec.com

TECHBASE Group Sp. z o.o. jest producentem i dystrybutorem urządzeń oraz oprogramowania dla przemysłu, która dostarcza rozwiązania dla systemów automatyki i pochodnych w tym na rynek Internetu Rzeczy IoT (Internet Of Things).

www.a2s.pl